× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Diyet yapıyorsanız ya da sağlıklı bir beslenme planı takip etmek istiyorsanız yağ yakımını destek olan ve yağ yakımını hızlandıran besinlere şans vermelisiniz. Çünkü metabolizmanızın hızlanması ve diyet sürecinizin daha verimli hale gelmesini için bu sağlıklı besinleri tüketmeniz sizi istediğiniz kiloya ulaşmanızda yardımcıolur. İstediğiniz kiloya rahatlıkla ulaşmak sizi birçok kronik hastalığa yakalanma oranınızı düşmesine katkı sağlayacaktır. Diyet yapma ve sağlıklı beslenme sürecinizi keyifli hale getirmek ve stres ’den arınmak için mutlaka bu besinleri tüketmeniz gerekmektedir. Gelin hep birlikte yağ yakımına faydası olan besinleri öğrenmeye…

Lor Peyniri

Lor peyniri içerisinde mineral ve vitaminler bakımından tam bir besin deposudur. Bağışıklığımızı güçlendirir. Zengin kalsiyum içeriği ile birlikte kemik sağlığının korunmasına yardımcı olur. Antioksidan bakımından zengindir. Doyurucu ve besleyici olmasından dolayı diyetlerin olmazsa olmazıdır. Yağ yakımını destek olur.

Yumurta

İyi birer protein kaynağıdır. En önemli özelliği tok tutmasıdır. Yağ yakımına destek olur. Her sabah kahvaltınıza en az 1 tane haşlanmış yumurta eklemelisiniz.

Yulaf

Kahvaltınıza ekleyeceğiniz yulaf sizin tok kalmanıza, kan şekerini kontrol almanıza yardımcı olacaktır. Bağışıklığınızın güçlenmesine yardımcı olur. Kalp sağlığının korunmasına yardımcı olur. Bağırsak sağlığına katkıda bulunur.

Süt

Zengin kalsiyum içeriği ile yağ yakımına destek olmaktadır. Kan şekerini dengelemektedir. Özellikle süt ve tarçından olan bir karışım hem yağ yakımını destekler hem de tok kalma sürenizi artırır.

Yoğurt

Günde 2 öğün yenen yoğurt hem tokluk sağlayıp hem de yağ yakımına destek olmaktadır. Kalsiyum ve protein açısından zengin içeriği ile kilo vermek isteyenlerin listesinde mutlaka yer almalıdır.

Balık

Omega 3 içeriği yüksek olan balıkların (ton, uskumru, somon) tüketimi metabolizmanın hızlanmasına ve yağ yakımına destek olmaktadır.

Avokado

Avokadonun sağlıklı yağ içermesinden dolayı tok tutma özelliği bulunmaktadır. Yağ yakımına yardımcı olmaktadır.

Pul Biber

Pul biberin içerisindeki kapsaisin ile metabolizmanın hızlanması ve yağ yakımına destek olmaktadır.

Zencefil

Yağ yakımını desteklemek için zencefil iyi bir seçenektir. Zencefil tüketimi vücut ısısının artmasına yardımcı olmaktadır. Vücut yağ dokusunun azalmasına yardımcı olmaktadır. Kronik hastalıklara karşı savaşır.

Ceviz, Badem, Fıstık

Sağlıklı beslenmenize ve diyet listenize ekleyeceğiniz ceviz, badem ve fıstık size hem enerji verecek hem de tok kalmanıza faydası olacaktır. Sağlıklı yağ grubu içerisinde olan bu besinler zengin lif içermesi ve metabolizmanın hızlanmasını sağlayarak zayıflamanıza katkı sağlar.

Baklagiller

Günlük beslemenize ekleyeceğiniz fasulye, nohut, mercimek, börülce vb besinler tüketmeniz içerdiği sağlıklı lifler ve protein, karbonhidrat içeriği ile tok tutacak ve yağ yakımını hızlanmasını sağlayacaktır.

Greyfurt

Greyfurt içerisindeki yüksek C vitamini ile yağ yakımına destek olmaktadır. Kan şekerinin dengede olmasını sağlayarak tokluk süresini uzatır.

Kivi

C vitamin içerir ve yağ yakımına yardımcı olur. Kan şekerinin dengede olmasını sağlar.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı orta zincirli yağ asidi içermesinden dolayı vücutta depolanmamaktadır. Tokluk süresini uzatmaktadır. Vücuda enerji verip yağ yakımını desteklemektedir.

Çörek Otu Yağı

Metabolizmanın hızlanmasını katkıda bulunarak yağ yakımını sağlar.

Yeşil Çay

Yeşil çayın içeriğindeki kateşin maddesi beyin fonksiyonlarını destekler, kan şekerini dengeler ve stresin olumsuz etkilerini azaltmaktadır. Anti kanserojen etkiye sahiptir. Günde 2 fincan içeceğiniz yeşil çay yağ yakımına destek olmaktadır. Özellikle Tip2 diyabet tanısı alanların destekleyici olarak mutlaka alması gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir