× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

  Ödevler, evraklar ve benzeri birçok işlem için çıktı almamız gerekmektedir. Bu çıktıları ya kırtasiyeden para vererek alırız ya da komşumuzdan ve benzeri yerlerden istekte bulunarak çıktımızı alırız. Evde öğrenci varsa, ofis ortamında çalışan bireyseniz veya bir eğitimciyseniz eğer mutlaka almanız gerekmektedir. Yazıcıların genel amacı, yazılı olan bir belgeyi somut hale getirmektir. Tek bununla kalmaz dilerseniz de fotoğraflarınızı dahi çıkartabilirsiniz ama yüksek kalite sunmayabilir.  İki çeşit yazıcı türü bulunmaktadır. Bunlardan birincisi kartuşlu yazıcılar, ikincisi ise lazerli yazıcılardır. Şirket ortamında, kırtasiyede, baskıcıda, okulda ve benzeri yerlerde yazıcı kullanacaksanız eğer bu tercihiniz lazerli olmalıdır. Lazerli yazıcıların çıktı alma sayısı çok fazladır ama fiyatı bir hayli pahalıdır. Peki lazerli yazıcının ne gibi işlevi vardır?

    Günlük yaşantınızda ofisinizde, evinizde kullanabileceğiniz en ideal yazıcı şekli de mürekkepli yazıcılardır. Markaya ve kartuş kalitesine bağlı olarak da çıktı alma sayınıza orantılı artacaktır. Kartuşların dolum ömrü ise üç seferliktir. Bazı yazıcı türleri vardır ki kartuş dolumunu tekrar yapamazsınız ve onun yerine yeni kartuş almak zorunda kalırsınız. Epson ve Lexmark markalı yazıcılar buna örnektir. Sizlere en kaliteli ve uygun olan markalar ise HP ve Canon markaları diyebiliriz. Peki kartuşlu yazıcıların ne gibi işlevleri vardır?

Tavsiye şudur ki marketlere gelen yazıcılardan kaçınınız. Onun yerine seçtin teknoloji marketlerinden indirimli ve kaliteli yazıcılar almanız daha uygun olacaktır. Kartuşlu yazıcılarda ise bakmanız gereken faktör de şudur ki kartuş kalitesi olacaktır. Bazı kartuşlar 150 baskı yaparken bazıları da 100 baskıya kadar çıkabilmektedir. Canon ve HP markalarına bakmanızda sizin adınıza iyi olacaktır. Bu markaların kartuş dolumunu bir çok bayide bulmanız mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir