× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Yeni telefonu şarj etmek batarya ömrünü uzatma noktasında son derece önemlidir. Bu nedenle kullanıcıların yeni bir cihaz alma heyecanıyla, telefonlarını kısa süre şarj etmek gibi bir hataya düşmemeleri gerekir. Pek çok akıllı cep telefonu, fabrikalarından 1 ile 3 saatlik enerjileri dolu olarak gönderilir. İşte yeni telefonu şarj etme süreci bu aşamanın ardından başlar. Kullanıcılar telefonlarını aldıktan sonra fabrika çıkışında bulunan bu enerji bitirmelidir. Ardından yeni telefonun ilk şarj işlemini gerçekleştirmek gerekecektir.

Yeni alınan telefonların ilk şarj süresi 6 saat ve üzeri olabilir. Özellikle yeni nesil iyon lityum bataryalar için 6 saat cihazın tam kapasite dolması için yeterli bir süredir. Pek çok teknoloji devi marka, kullanım kılavuzunda cihazların ilk şarj sürelerinin ne kadar olması gerektiğine dair bilgi paylaşır. Tüketiciler yeni telefon batarya kullanımında buradaki bilgilere uygun hareket etmelidir.

Batarya Ömrünü Uzatmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Batarya Ömrünü Uzatmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Cihazların kaç saat şarj edileceği kadar bu işlemin sırasında dikkat edilmesi gerekenler de bilinmelidir.. Telefon bataryaları kullanıma bağlı olarak zamanla eskiyip yıpranabilir. Elbette her eşyanın olduğu gibi telefon bataryalarının da bir ömrü vardır. Doğru kullanım teknikleri bataryanızın daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Telefonun batarya ömrünü uzatmak için dikkat edilmesi gereken temel nokta telefona ait adaptör ve şarj cihazlarının kullanılmasıdır.

Akıllı telefon kullanıcılarının yaptığı bir diğer hata ise batarya sıfırlanana kadar cihazı şarja takmamaktır. Enerjinin bitmesi ve cihazın kapanması batarya ömrünü olumsuz etkileyen bir diğer faktördür. Öte yandan telefonların hiçbir zaman %100 seviyesinde şarj edilmemesi de bataryayı uzun ömürlü kılar.Telefonların batarya ömrünü uzatmak için normal hızdaki şarj cihazları tercih edilebilir. Yeni telefon nasıl şarj edilmeli diye merak ediyorsanız bu noktalara da dikkat etmelisiniz.

Telefonlarda Batarya Değişimi Nasıl Yapılmalıdır?

Telefonlarda Batarya Değişimi Nasıl Yapılmalıdır?

Batarya değişimi genellikle emektar telefonlarda gerçekleştirilir. İklim özelliklerine ve kullanıcıların alışkanlıklarına göre akıllı telefon pilleri hemen boşalabilir veya hiç dolmayabilir. Bu gibi durumlarda bataryanın yenilenmesinde fayda vardır. Batarya yenilenirken cihazın modeline özellikle dikkat etmek gerekir. Telefon batarya değişimini gerektiren bir diğer nokta ise şişme sorunudur. Yanlış kullanım ve eskime bataryaların kontrolsüzce şişmelerine neden olabilir.

Batarya değiştirilirken telefon kasası açılmalı ve eski pil çıkarılmalıdır. Bu işlem bazı akıllı telefonlarda profesyonel uzmanlardan destek almayı gerektirebilir. Çünkü artık pek çok akıllı telefon özel cihazlarla açılabilecek kasalara sahiptir. Minik uçlu tornavida ve gerekli ekipmanlar varsa bireyler söküp takma işini kendileri de yapabilir. Türkiye’nin lider e-ticaret platformları arasında yer alan Trendyol, binlerce markaya ait batarya çeşidini deneyiminize sunar. Siz de telefonunuza uygun yeni bir batarya alarak, şarj sürenizi maksimum seviyeye getirebilirsiniz. Bu sağlam pil için telefon nasıl şarj edilmeli sorusunun yanıtlarını göz önünde bulundurabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir