× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Türkiye’de çok fazla tercih edilen Renault Clio serisi, beşinci modeli ile satışa çıkmayı bekliyor. Yeni Clio’da özellikle güvenlik, tasarım ve konfor alanlarında büyük değişiklikler yapıldı.

Yeni Renault Clio 5 Türkiye’de satışa çıkmak için gün sayıyor. Araca ait tüm detaylar, Hatay’da yapılan lansmanda Renault yöneticileri tarafından aktarıldı. İlk olarak 1990 yılında satışa çıkan Clio, bugüne dek 15 milyon milyon satış adedine ulaştı. Yeni Renault Clio ise 12 Şubat’ta satışa çıkacak.

Renault Clio 5 Özellikleri

Aracın tasarımında ve teknolojilerinde çok büyük değişikliklere gidildi. 391 litre bagaj hacmi ile sınıfının en iyi bagaj hacmine sahip araç oldu. Ayrıca ilk kez yeni clio da kullanılacak CMF-B platformu, bu araç dışında başka araçlarda da kullanılacak. LED farları standart olarak tüm modellerinde kullanan Clio, Euro NCAP testinden de 5 yıldız alarak ayrıldı.

Aracın uzunluğu 12 milimetre, yüksekliği de 48 milimetre alçaltılarak daha spor bir görünüm kazandırıldı. Clio, 1.0 SCe, 1.0 TCe ve 1.3 TCe benzinli motorlarıda ürün gamına ekleyerek Türkiye’de dört benzin ve iki dizel olarak farklı motor seçenekleriyle satışa çıkacak.

Renault Clio 5, MULTİSENSE’te 3 farklı sürüş modu ile birlikte geliyor. Eco, Sport, Mysense modları ile araçta farklı ambiyanslar oluşturulabiliyor. Ayrıca kullanıcılar için farklı güvenlik ve konfor paketleri sunan Clio 5’de, Hız Uyarılı Trafik İşaretleri Tanıma Sistemi, Fren Destek Sistemi,Şerit Takip Sistemi,Auto-hold Fonksiyonlu Elektrikli Park Freni ve Otomatik Uzun/Kısa far donanımları dikkat çekiyor.

En ucuzu 111 bin TL olarak satışa çıkacak Renault Clio 5’in en pahalısı ise, 159 bin 400 TL’den satılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir