× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Yerli dijital para sistemi için Merkez Bankası harekete geçiyor. İlk olarak belli sektörlerde kullanıma sunulacak olan kripto para, ülkemizin kalkınma politikalarına da katkı sağlayacak.

Tüm dünyada dijital paraya gösterilen ilginin ardından harekete geçen hükümet yetkilileri, alternatif ödeme yöntemlerinin günlük hayatın bir parçası olması için çalışıyor. Dünya ekonomisine yön vermesi düşünülen Blockchain, yerli dijital paranın önünü açıyor.

Kripto Para Hangi Sektörlerde Kullanılıyor?

Kullanım alanı her geçen gün gelişen kripto paralar, işlem hızı açısından da avantaj sağlıyor. Alışveriş sırasında kullanılması hedeflenen Yerli Dijital parayla, özellikle transfer işlemlerinde yeni dönem başlayacak.

Herkesin dikkatini çeken sistem, cepte ya da çantada taşınmadığı için de hayatı kolaylaştırıyor.

Gözler 2022 Yılına Çevrildi!

Yerli ve uluslararası alanda kullanılacak olan dijital paraların kullanım alanlarının gelişmesi büyük finansal kuruluşların da kendi paralarını piyasa sürmelerini zorunlu kılıyor.

En bilinen kripto para olan Bitcoin, günlük üretim hızını azaltırken, bu alana yatırım yapanların kayıpları da dikkatlerden kaçmıyor. Finans sektörü gözünü 2021 baharına çevirirken uzmanlar kısa vadede yüksek kazançların elde edilebileceğinin altını çiziyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir