× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Youtube kanalı nasıl açılır ve aktif bir şekilde para kazandırır mı soruları bireyleri düşündürmektedir. Her geçen gün teknoloji bir adım daha ileriye gitmektedir. Çağa ayak uydururken değişik ve özgün fikirler ile youtube kanalı açabilirsiniz. Özellikle yediden yetmişe herkesin elinde olan akıllı telefonlar sayesinde youtube platformuna ulaşmak bireyler için de oldukça kolaydır. Youtube kanalı nasıl açılır telefon yardımıyla ya da bilgisayar üzerinden açılmaktadır.

Youtube Kanalı Nasıl Açılır Nasıl Para Kazanılır?

Youtube kanalı nasıl açılır ve yapılması gereken işlemlerin neler olduğu şu şekilde sıralanmaktadır;

1.       Kanal için akılda kalıcılığı yüksek bir isim geçmek gerekir.

Youtube kanalına yüklenecek içeriklere uygun bir isim seçiminde bulunmanız avantajlı olacaktır. Kanal ismi belirlenirken farklı olması önemlidir. İzleyici kitleye hitap eden ve akılda kalıcılığı yüksek olan isim her zaman daha avantajlıdır. İsim konusunda dikkat edilmesi gereken hassas bir nokta bulunmaktadır. Karar verdiğiniz ismi kaydettiğinizde ve bir süre sonra beğenmediğinizde anında değiştirmeniz mümkün değildir. Yaklaşık 3 ay kadar bekleme süresi bulunmaktadır. Bu yüzden seçtiğiniz isimden emin olmanız önemlidir.

2.       Youtube platformuna giderek, Google hesabıyla giriş yapılmalıdır.

Giriş işlemi başarılı bir şekilde yapıldıktan sonra isim ve kullanıcı adı gözükecektir. Bir sonraki aşamaya geçebilmek için kullanıcı sayfasına erişmeniz gerekir. Google hesabı bulunmayan bireylerin kanal açması mümkün değildir.  

3.       Kanala profil resmi yüklerken yaratıcı düşünce gücünüzü geliştirmeniz gerekir.

Profil resmi seçerken, diğer kanallarla karışmaması için farklı bir resim tercih etmeniz gerekir. Ayrıca kanalda olacak videolarla bağlantılı resimler de seçebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken önemli bir konu yüklenecek resmin başkasına ait olmamasıdır. Fotoğraf kullanırken kendi logonuzu da tasarlayabilirsiniz.

4.       Kanal, kullanıcıya tanıtılmalı ve tarif edilmelidir.

İzleyici kitlenin, kanal hakkında bilgi sahibi olması için açıklama bölümünü doldurmanız gerekir. İlerleyen zamanlarda kanal açıklamasını düzenlemek için hakkında sekmesine tıklamanız gerekir. Ardından kanal açıklaması şeklinde bir sekme açılacaktır. İzleyici kitle tarafından görülebilen ve anlamlı bir cümle olması önemlidir. Diğer youtube kanallarını inceleyerek örnek yazıları görebilirsiniz.

5.       İçerik geliştirirken doğru adımlarla ilerleme kat edilmelidir.

Kanal oluşturduktan sonra yüklenen içeriklerin konusu oldukça önemlidir. Hangi kitleye hitap edeceğinize karar vermeniz gerekir. Kişisel anlamda güçlü yönleriniz varsa kanala yükleyerek izleyicilere hitap edebilirsiniz. Aynı zamanda gündemde yer alan konuları takip etmek her zaman avantajlı olacaktır.

6.       Hazırlanan içerik Youtube platformuna yüklenmeden önce giriş yapılması gerekir.

Youtube kanalına giriş yapıldıktan sonra ekranda bulunan videolar sekmesine gidilir. Video yükle yazılı alana tıklayarak içeriğin yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Yüklenen video her kesim tarafından izlenebilir olması için gizlilik ayarlarının yapılması gerekir. Eğer yüklenecek videoya bir isim verilmezse, video yükleme işlemi başarısız olacaktır.

Youtube kanalı nasıl açılır nasıl para kazanılır hakkında çeşitli düşünceler bulunmaktadır. Youtube üzerinden para kazanmak için aceleci davranmak yerine sabırlı olmanız gerekir. Planlı ve programlı bir şekilde hareket ederek sağlam adımlarla ilerlemek gerekir. Aynı zamanda içeriklerin her gün belli saatlerde yüklenmesi istikrarlı davranıldığını gösterecektir. İzleyici kitlesi genişledikçe ve kanala abone olanların sayısı arttıkça para kazanma işlemini de hızlanmaktadır. İzleyici kitlesini genişletmek için sosyal medya hesaplarını kullanabilirsiniz.

Bir Yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir