× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Bildiğiniz gibi artık internet üzerinden bağlanarak bilgisayar veya telefonunuzun gücüne bakmadan Google’ın önceden haberini duyurmuş olduğu oyun hizmeti verebileceğini gösteren Stadia, yeni açıklamalarda bulundu. Çaresizlikle ilgili bazı suçlamaları atmamız çok uzak olsa da Google, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nden (ABD) yeni YouTube Premium abonelerine 90 £ (99 $) fiyatı olarakStadia donanımını ücretsiz olarak servis vermeye karar verdi. Bu dar kategoriye girebilirseniz, aslında oldukça iyi bir anlaşma söz konusu. Donanım paketi bir Chromecast Ultra (birleşik düşüncenin zaferiyle, Google TV’li yeni Chromecast 2021’e kadar Stadia’yı desteklemeyecek), bir Stadia denetleyicisiPC’nizle de deneyimleyebileceğiniz şekilde ve üç ay ile birlikte hizmette abonelik gelir. Fakat Stadia hizmeti Türkiye’de olmadığı için Vpn ile başka ülkeye bağlanarak girmeniz gereklidir.

Geri kalan bizler için ise, Stadia yaz aylarında 119 £ / 129 $ ‘dan, 90 £ / 99 $’ a bir fiyat indirimi gördü ve ayrıca USB Type-C kulaklık ve kulaklıkları desteklemek için yeni bir güncelleme almış oldu. Youtube Müzik ve Google Play Müzik’i içerisinde bulunduran Youtube Premium, aylık olarak 12£ / $ olmakla beraber, Stadia aboneliği 9£ / 10$’dır.

Geçmişinde seyrek bir oyun kütüphanesi ve oyun örneklenmesi nedeniyle eleştiri yağmuruna kalan Stadia, Assasin’sCreedValhalla ve Cyberpunk 2077 gibi yeni oyunlar onaylamış durumundadır. Stadia promosyonu 31 Aralık’ta sona eriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir