× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Son zamanlarda sosyal medyanın hayatımızdaki etkisini en iyi şekilde görmeye başladık. Bunların başında Youtube’da gelmekte. İnsanlar artık sadece zaman geçirmek için değil, kazanç elde edebilmek için de sosyal medya kullanmakta.

Youtube üzerinden nasıl para kazanılır? Hiç merak ettiniz mi. Aslında durum sanıldığı kadar zor değil, izlemeniz gereken bazı adımlar ve düzenli şekilde üretmeniz gereken içerikler bulunmakta. Youtube, son zamanlarda yayınladığı blog notlarına göre yeni içerik üreticilerini öne çıkartacağını söyledi.

Blog notlarında yayınlananlara göre Youtube üzerinde yeni içerik üretmek isteyen kişiler oldukça şanslı. Diğer kullanıcılara göre önerilme oranları daha yüksek olan yeni içerik üreticileri kısa sürede istedikleri yerlere gelebilecek.

Youtube’dan Para Kazanma Şartları Nelerdir?

Youtube üzerinden kazanç elde etmek eskiden olduğu kadar kolay durumda değil. Söz konusu kazanç elde edebilmek için bir nevi kendinizi kanıtlamanız gerekmekte. Bu nedenle Youtube sizden belirli şartlarda yeterlilik isteyecektir.

Youtube Para Kazanma Şartları Nelerdir?

Youtube üzerinden kazanç elde etme konusunda aslında şartlar bunlardan ibaret. Bunlar dışında kalan bazı arka plan şartları da bulunmakta. Örnek olarak, düzenli içerik üretmek. Youtube ve diğer sosyal medya alanlarında tutunabilmek için her zaman düzenli ve kaliteli içerik üretmeniz gerekmekte.

Youtube Para Kazanmaya Yaşım Yetmiyor Ne Yapmalıyım?

Youtube üzerinden kazanç elde edebilmek için belirli şartlara uymak gerekiyor. Bu şartlar arasında 18 yaşında bulunmak da bulunuyor. 18 Yaşını doldurmadan da Youtube üzerinden kazanç elde etmek mümkün.

Adsense hesabınızı Veliniz üzerine açmanız gerekmekte. Böyle bir durumda tüm finansal işlemleri veliniz adına gerçekleştirmeniz gerekmekte. Söz konusu şirket kurma durumları için de böyle adımlar atmanız gerekmekte.

Youtube üzerinden elde ettiğiniz tüm kazançların vergisini ödemekle yükümlüsünüzdür. Bu nedenle hesabınıza düzenli gelirler çekmeden önce şahıs şirketi kurmanız gerekmekte. Şirket kurumu sonrasında gelir ve giderleri hesaplayarak vergilerinizi ödemeniz gerekmekte.

Youtube Param Nereye Yatar?

Youtube üzerinden para kazanılır mı? Sorusundan sonra sorulan sorulardan birisi de Youtube para nereye yatar? Youtube kazançlarınız belirlediğiniz banka hesabına yatmakta. Kazançları alabilmek için banka hesap sahibinin bilgileri ile Adsense hesap sahibi bilgileri aynı olmalıdır.

Google Adsense limitlerine göre 200 TL alt kazanç sınırına ulaştıktan sonra ay sonunda para hesabınıza otomatik olarak geçecektir. Unutmayın, hesabınıza geçen her kuruşun vergisini ödemek zorundasınız.

Youtube Telif Hakkı Para Kazanmaya Engel Mi?

Youtube telif hakkı para kazanmaya engel mi? Youtube üzerinde ürettiğiniz içeriklerin size ait olması gerekmekte. Bu nedenle telif hakkına sahip içerikler kazanç konusunda engeller oluşturabilir.

Telif hakkı ile korunan içeriklerde birkaç seçenek bulunmakta.  Telif hakkı ile korunan bazı içerikler kazanç elde etmenizi engellerken bazı içerikler kazançlarınızı içerik hakkı sahibine yönlendirir.

Bunun yanı sıra, Adsense kazançlarından önce aldığınız telif hakkı ihtarları Adsense başvurunuza engel olabilir. Söz konusu içeriklerinizi Telif hakkı içermeyen şarkılar, görseller ile hazırlamanız hem uzun vadede hem de kısa vadede olumlu olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir