× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Son zamanların en popüler sosyal medya mecralarından biri olan Youtube, milyonlarca kullanıcıya da ev sahipliği yapıyor. Gerek müzik videoları, gerek ders videoları, gerekse vlog sahibi kişilerin kanalları bu videoların içerisinde yer almakta. Youtube’de izlediği videoyu daha sonra tekrar izlemek isteyenler, youtubevideo indirme işlemi nasıl yapılıyor bu sorunun cevabını merak ediyor.

Youtube’den Nasıl Video İndirilir?

Milyonların her gün sıklıkla ziyaret ettiği Youtube, kullanıcıların haklarının korunması için video indirilmesine pek olumlu yaklaşmamaktadır. Youtube Premium sahipleri, video kullanma hakkını daha kolay elde edebilmektedir. Youtube Premium kullanmayan kullanıcılar ise belli programlar aracılığı ile istedikleri videoları indirebilmektedir.

Youtube’den basit birkaç program ile video indirmek mümkün olmaktadır. Bunun için arama motorları önemli bir araçtır. İndirilmek istenen videonun URL’si kopyalanıp indirilmek istenen programa yapıştırıldığı takdirde kısa bir sürede indirme işlemi gerçekleşecektir.

Youtube’den video indirmek için öncelikle doğru internet sitesi ile işlem yapılmak istendiğinden emin olunmalıdır. Güvenli bir internet sitesi ile bulmak hem hızlı bir şekilde işlem yapılmasını sağlarken, hem de verilerin korunması adına doğru bir işlem olacaktır.

Youtube’den video indirmenin en büyük avantajlarından biri de, internetin olmadığı durumlarda indirilen videoyu izleme imkanı olmaktadır. İstenilen video formatı belirlenip indirme seçeneğinin sunulması, videoların kalitesini belirleyebilme imkanı sağlamaktadır.

Youtube’den Hangi Cihazlara Video İndirilebilir?

youtubevideo indirme ile Youtube’den  Android, Iphone telefonlara ve tabletlere kolaylıkla video indirilebilmektedir. Bazı video indirme programları video indirme işlemi yapabilmek ve indirilen videoyu açabilmek için bir düzenleme istemektedir. Bazı programlar ise basit kullanım tekniğiyle videoyu indirip hemen kullanmaya olanak sağlamaktadır.

Youtube’den video indirmek için ilk yapılması gereken indirilmek istenen Youtube video’yu açmaktır. Video sayfasındaki bağlantının üzerine gelinerek bağlantıda yazan Youtube yazısının önüne ‘’vd’’ ekleyerek enter tuşuna basılmalıdır.

Çıkan sayfa üzerinden hangi formatta video indirileceği seçildiği takdirde hızlı bir şekilde video indirilecektir. Video indirme işlemi yapılmadan önce video sahiplerinin herkese açık bir paylaşım yaptığından ve videoda açık izin bulunduğundan emin olunmalıdır.

Telif hakkı sorunu uğraşmak istemeyenlerin bu detaya dikkat etmeleri ve indirdikleri videoları mümkün olduğunca paylaşmamaları gerekmektedir.

Bir Yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir