× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Zorunlu Hizmet 2 Yıla 1 Kademe Dilekçe Örneği

Zorunlu hizmet, bazı mesleklerde mecburi olarak yapılan bir hizmet sürecidir. Bu süreçte çalışanlar, belirli bir süre boyunca atanmış oldukları kurumda görev yapmak zorundadırlar. Zorunlu hizmetin belirli bir süresi olduğu gibi, bazı durumlarda bu süre bir kademe atlaması ile azaltılabilmektedir. Bu yazıda, zorunlu hizmet süresinin 2 yıla indirilmesi için hazırlanacak dilekçe örneğini paylaşacağız.

H2 Başlık

Zorunlu hizmet süresinin 2 yıla indirilmesi için dilekçe örneği aşağıdaki gibi olabilir:

Adı Soyadı: [Adınız ve soyadınızı buraya yazınız]
TC Kimlik Numarası: [TC kimlik numaranızı buraya yazınız]
Görev Yeri: [Zorunlu hizmet yaptığınız kurumun adını ve adresini buraya yazınız]
Atama Tarihi: [Atandığınız tarihi buraya yazınız]
Zorunlu Hizmet Süresi: [Şu an için belirlenen zorunlu hizmet süresini buraya yazınız]
Talep Edilen Yeni Süre: [Zorunlu hizmet süresini 2 yıla indirmek istediğinizi belirtin]
Gerekçe: [Zorunlu hizmet süresinin neden 2 yıla indirilmesi gerektiğini açıklayın]

Örnek Dilekçe:
Sayın [Kurum Yetkilisinin Adı Soyadı],

Ben, [Adınız ve soyadınız], TC Kimlik Numarası [TC kimlik numaranız], [Görev Yeriniz]’nde görev yapmaktayım. [Atama Tarihi]’nde göreve başlamış bulunmaktayım.

Zorunlu hizmet süresinin belirlendiği tarih itibarıyla [Zorunlu Hizmet Süresi] süre olarak belirlenmiştir. Ancak, bu sürenin 2 yıla indirilmesini talep etmekteyim.

Bu talebimi destekleyen sebepler aşağıdaki gibidir:
– [Gerekçe 1]
– [Gerekçe 2]
– [Gerekçe 3]

Zorunlu hizmet süresinin 2 yıla indirilmesi talebimle ilgili olarak gereğini arz eder, konuyu değerlendirmenizi ve olumlu bir yanıtınızı beklerim.

Saygılarımla,
[Adınız ve Soyadınız]
[İmza]

Bu dilekçe örneği, zorunlu hizmet süresinin 2 yıla indirilmesini talep etmek isteyen kişilere fikir ve rehberlik sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Dilekçenin içeriği, kişisel bilgilerinizi ekleyerek özelleştirmeniz gerekmektedir. Dilekçenizi kurumunuza sunmadan önce gerekli düzenlemeleri yapmayı unutmayın.

Zorunlu Hizmet 2 Yıla 1 Kademe Dilekçe Örneği (Devam)

H2 Başlık

Zorunlu hizmet süresinin 2 yıla indirilmesi için yapılan dilekçe başvurusu sonucunda olumsuz bir yanıt almanız durumunda, ikinci bir başvuru yapma hakkınız bulunmaktadır. İkinci başvurunuzda daha detaylı ve ikna edici bir dilekçe sunarak talebinizin değerlendirilmesi için bir şans daha elde edebilirsiniz.

Örnek İkinci Dilekçe:
Sayın [Kurum Yetkilisinin Adı Soyadı],

Ben, [Adınız ve soyadınız], TC Kimlik Numarası [TC kimlik numaranız], [Görev Yeriniz]’nde görev yapmaktayım. [Atama Tarihi]’nde göreve başlamış bulunmaktayım.

Daha önce sizlere sunduğum zorunlu hizmet süresinin 2 yıla indirilmesi talebimi değerlendirmiş ve olumsuz bir yanıt almıştım. Ancak, bu konudaki görüşlerimi daha detaylı bir şekilde açıklamak ve talebimin ciddiyetini vurgulamak adına ikinci bir dilekçe sunmak istemekteyim.

Zorunlu hizmet süresinin belirlendiği tarih itibarıyla [Zorunlu Hizmet Süresi] süre olarak belirlenmiştir. Ancak, bu sürenin 2 yıla indirilmesini talep etmek istiyorum. Bu talebimi destekleyen sebeplerimi bir kez daha aşağıda detaylı bir şekilde açıklamaktayım:

1. [Gerekçe 1]
[Açıklama]

2. [Gerekçe 2]
[Açıklama]

3. [Gerekçe 3]
[Açıklama]

Bu sebepler doğrultusunda, zorunlu hizmet süresinin 2 yıla indirilmesi talebimle ilgili olarak bir kez daha değerlendirme yapmanızı ve olumlu bir yanıt vermenizi rica ediyorum. Bu talebim, hem kişisel gelişimim hem de sektöre daha hızlı ve etkin bir şekilde katkı sağlama amacıyla yapılmaktadır.

Saygılarımla,
[Adınız ve Soyadınız]
[İmza]

Bu ikinci dilekçe örneği, zorunlu hizmet süresinin 2 yıla indirilmesi talebinin reddedilmesi durumunda ikinci bir başvuru yapmak isteyen kişilere rehberlik amacıyla hazırlanmıştır. Dilekçenin içeriği, kişisel bilgilerinizi ekleyerek özelleştirmeniz gerekmektedir. İkinci dilekçenizi kurumunuza sunmadan önce gerekli düzenlemeleri yapmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir