× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Öğretmen kararnamesi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, her yıl yapılan öğretmen atamalarında, atanan öğretmenlerin atandıkları okullara göre görev yerlerini gösteren resmi belgedir.

Öğretmen kararnamesi, her yıl Haziran ayında açıklanır. Atama sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinden veya e-Devlet üzerinden görüntülenebilir.

Öğretmen kararnamesi, öğretmenlerin atandıkları okullarda göreve başlamaları için gereklidir. Kararnamede, öğretmenlerin atandıkları okulun adı, adresi, görev yeri ve branşı gibi bilgiler yer alır.

Öğretmen kararnamesi, kesinleşmiş bir belgedir. Bu nedenle, öğretmenlerin atandıkları okullarda göreve başlamaları zorunludur.

Öğretmen kararnamesi ile atanan öğretmenler, göreve başlamak için, atandıkları okula giderek, gerekli belgeleri teslim ederler. Bu belgeler, genellikle şunlardır:

Öğretmenler, göreve başladıktan sonra, gerekli eğitimleri alarak, görevlerine başlayabilirler.

2023 yılı öğretmen atamalarında, 45.000 sözleşmeli öğretmen ve 5.000 engelli öğretmen ataması yapılmıştır. Atanan öğretmenlerin görev yerleri, 2023 yılı Haziran ayında açıklanan öğretmen kararnamesi ile belirlenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir