× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Facebook Reklamları ile ShopifyDropshipping ÜZERİNDEN PARA KAZANMA

Niş Pazarlama: Küçük tüketici gruplarının ihtiyaçlarını ve isteklerini daha iyi karşılamak için ürün / hizmetlerin sürekli gelişimi gerektiren benzer özelliklere ve ihtiyaçlara sahip küçük ölçekli, küçük ölçekli bir pazarlama stratejisi olarak belirtilir. Hepimiz biliyoruz ki, çevrimiçi bir işe başladığınızda karlı bir niş bulmak önemlidir. Özellikle henüz pazar doymamış niş pazar. Pazarı araştırıyorsanız ve yeni / farklı / benzersiz şeyler getiriyorsanız, onlardan biri olabilirsiniz. Şimdi, Shopify söz konusu olduğunda, her zaman aynı nişte bulunmayan farklı sitelerde test etmek yerine, yeni başlayanlar için birden fazla ürünü aynı anda test edebilmeniz için genel bir niş pazarına sahip bir mağaza ile başlamanızı öneririm. Genel mağazada önemli miktarda kar getirebilecek 2-3 ürün bulduktan sonra, bu ürünleri yeni bir Shopify mağazası açmak için kullanabilir veya doğru ürünü bulana kadar etkili yöntemler bulmak için teste devam edebilirsiniz.

FACEBOOK ARAMA ÇUBUĞUNU KULLANARAK ÜRÜN ARAMAK

Facebook’a giriş yaptığınızda, çoğunda arama yapmak için yalnızca Facebook gruplarını, arkadaşlarını veya Facebook sayfalarını kullanan bir arama çubuğunun olduğundan emin olabilirim. Ancak bir e-ticaret mağazası varsa ve Facebook’ta ürün satıyorlarsa, onları Facebook’ta bir yerde bulabiliriz, Burada yapmanız gereken, bu kişilerin reklam kopyasında satılan ürünleri aramak için kullandıkları “anahtar kelimeleri” kullanmaktır. Aramanızı konuma ve tarihe göre kısıtlayabilirsiniz. Gönderi veya videoda çok sayıda beğeni ve yorum varsa, kişinin para kazandığını açıkça anlayabiliriz. Reklamın hala yayınlanıp yayınlanmadığını bilmek istiyorsanız, tek yapmanız gereken yorum yapmak, ardından son yorum ve gönderinin tarihlerine bakarak bunu öğrenebiliriz. Facebook Reklamları Facebook reklamcılığı söz konusu olduğunda, çeşitli reklamcılık hedeflerini optimize etmeniz gerekir. Shopify web sitesinde satış yapacağımızdan, mağazada kullandığımız en etkili reklam “web sitesi dönüşümü” olacak. Çünkü sadece bu tür reklamlar bizi hedefimize filmciürebilir. Facebook, Pixel adlı bir web sitesi eklentisi kullanıyor ve hedefiniz bu pikselleri verilerinizle kullanmak, böylece Facebook reklamlarınızda daha fazla potansiyel alıcı bulabiliyor.

Website Conversion (Web Site Dönüşümü)

Şimdi bir kampanya oluşturdunuz ve WC’yi seçtiniz. WC sayesinde çeşitli etkinlikleri optimize edebilirsiniz. Facebook’a göre, görüntülenen dönüşüm aralığı 50’den fazla dönüşüm gerektiriyor. Reklam dönüşüm süreniz 1 gündeyse, reklamlarınızı daha iyi optimize etmek için en az 50 VC’ye ihtiyacınız vardır. Facebook satın alma veya ATC almanız gerektiği anlamına gelir. Bu, yalnızca 1 günlük bir dönüşüm süresi içinde satın alma işlemleri için optimizasyon yaparsanız, ancak günde 10 kez satış yapmazsanız, reklamlarınızın hiçbir zaman optimize edilmeyeceği ve Facebook reklamlarınızı işlemek için zaman harcamayacağınız anlamına gelir. Ancak endişelenmeyin, Facebook reklamlarınızı optimize etmese bile yine de para kazanabilirsiniz. Sadece en iyisi olmayacak. VC, ATC’den daha yüksektir ve ATC satın alma olasılığı daha yüksektir. Reklamınızı başlattığınızda, 1,7 veya 28 günlük bir dönüşüm süresi belirlemeyi seçebilirsiniz. Bu nedenle, Facebook’un reklamlarınızda kullanılabilmesi için uygun optimizasyon türünü seçmeniz gerekir. Yeni pikseller kullanıyor ancak verileriniz yoksa,0 optimize edilmiş satın alma işleminden sonra en az 50 piksel dönüşüm elde ettiğinizden emin olmalısınız.

Targeting (Hedefleme)

Bu muhtemelen Facebook Ads kullanmaya yeni başlayan herkesin en sıkıntılı kısmı. Konumlandırma çok fazla test gerektirir. Para ve zaman harcamaya hazır olmalısınız. Shopify ve Facebook Reklamlarına mesaj gönderen herkes en az 50 dolar harcadıklarını ve bu reklamların işe yaramadığını söyledi.Bu durumda, hemen okumayı bırakın ve başka bir iş bulun. Bu iş size göre değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir