× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Son yıllarda internet üzerinden kullanılan pek çok farklı bulunurken, bunlar arasında yer alan bir fotoğraf paylaşım uygulaması olarak bilinen İnstagram, oldukça fazla özelliğe sahiptir. Sizlere bu yazımızda İnstagram fotoğrafları nasıl yedeklenirhakkında bilgiler vermeden önce, fotoğraf yükleme ve diğer özelliklerinden bahsederek yardımcı olalım.

Fotoğraf Yükleme İşlemleri

Elbette ki bu programa fotoğraf yükleme ve paylaşım yapabilmek için, ilk olarak telefonunuza bu mobil uygulamayı indirerek kurulumunu yapmamız lazım. Telefonunuzun uygulama mağazası üzerinden oldukça basit olarak kurulum gerçekleştirilebilir. Daha sonra bir üyelik alarak, instagram fotoğraf paylaşımı özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra, uygulamanın en alt kısmında bulunan kamera ikonu üzerinden yükleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu ikona tıkladığınızda sizlere 3 adet seçenek sunulacaktır. Fotoğrafınızı hangi yöntemle yüklemek istiyorsunuz? Fotoğraf çekerek mi, cihazda bulunan galeri üzerinden mi yoksa video paylaşım mı olarak seçenekler karşınızda olacaktır. Seçimlerinizi yaparak, yükleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra ise cihazınızda bulunan fotoğrafın paylaşımını direkt olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Yedekleme Nasıl Yapılır?

Fotoğrafların silinme olasılığını göz önünde bulunduranlar için, instagram fotoğraf yedekleme özelliği de bulunmaktadır. Yedekleme işlemleri ise şu şekilde gerçekleşmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir