× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

SEO yani arama motoru optimizasyonu dilimize İngilizce’den geçen ve “Search engine optimization” kelimesinin kısaltılması ile oluşturulan bir dijital pazarlama terimidir. Arama motorlarındaki arama sonuçlarından ücretsiz trafik kazanma uygulaması veya süreci olarak tanımlanır.

Başka bir deyişle arama SEO; web içeriğini anahtar kelimeler, bağlantılar kullanarak ve alakalı içerik oluşturarak çevrimiçi aramalarla uyumlu hale getirmek için yapılan tüm çevrimiçi çabaları ifade eder.

SEO, özellikle bir web sitesini Google, Yahoo ve Bing gibi sitelerde arama sonuçlarında daha yükseğe çıkarmaya odaklanan bir dijital pazarlama türüdür. Arama motorları, bir web sitesine organik (ücretsiz) trafik getirmede en yaygın araçtır ve bu da SEO’yu oldukça rekabetçi kılar. Başarılı bir strateji, bir işletmeye yüksek düzeyde fayda sağlayabilir.

İnternete aşina iseniz, muhtemelen her gün bir arama motoru kullanıyorsunuzdur. Google, Yahoo veya Bing gibi büyük arama motorlarının tümü, bilgi arayan kullanıcılar için popüler seçeneklerdir. Bir arama yapıldığında, bu arama motorları, arama motoru sonuç sayfasında (SERP’ler) hangi içeriğin listeleneceğini belirleyen bir algoritmaya sahiptir. Arama motorları yalnızca web sayfası içeriğini görüntülemez. Bir arama sonucu sayfasında videolar, resimler, yerel işletme sonuçları veya diğer medya türlerini de görüntüleyebilirler.

Neden SEO Hizmeti?

SEO, herhangi bir şirketin dijital varlığının ayrılmaz bir parçasıdır. Doğru SEO danışmanının yardımıyla, işletmenizi bu büyük rekabette öne geçirebilirsiniz. SEO stratejilerinizi optimize edip, pazarlama kampanyalarınızı sağlam SEO danışman hizmetleri ile ölçeklendirebilirsiniz.

Yani profesyonel ve verimli bir SEO danışmanlığı, hedeflenen arama motoru trafiğini artırmanıza ve işinizi büyütmenize yardımcı olacak belirleyici bir faktördür.

Bir SEO danışmanından alınan seo hizmeti, her boyut ve türden işletme için birçok dijital pazarlama işlevini gerçekleştirir. Birincil görevleri, işletmenizin veya markanızın arama motorları aracılığıyla çevrimiçi olarak bulunmasını sağlama zorluğunun üstesinden gelmenize yardımcı olmaktır.

SEO neden önemlidir?

Günümüzün rekabetçi pazarında SEO her zamankinden daha önemlidir. Arama motorları, sorularına yanıt arayan veya sorunlarına çözüm arayan milyonlarca kullanıcıya her gün hizmet vermektedir. Bir web siteniz, blogunuz veya çevrimiçi mağazanız varsa, SEO, işletmenizin büyümesine ve işletmenin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olabilir.

Kullanıcılar arama motorlarına güvenir ve anahtar kelimeler için en üst sıralarda yer almak web sitenizin güvenilirliğini artırır. Kullanıcılar bir arama motoruna girdikleri terimler için sıralamaları zihinsel olarak not alırlar ve tüketicilerin zihninde sıralamanız bir güven oyu gibidir. Bazı tüketiciler bunu kabul etmese de, yüksek bir arama sıralaması sizi onların gözünde daha güvenilir kılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir