× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Eğer bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen bu işlere yeni girmişsiniz ve kurduğunuz web sitenden nasıl para kazanabileceğinizi merak ediyorsunuzdur. O halde sorumuzun cevabını bekletmeden vermeye başlayalım.

Bir web siteniz var ve bu sitenizde reklam yayınlayarak para kazanmak istiyorsunuz. Öncelikli ilk yöntem ve en çok kazandıracak olan reklam verenleri sizin bulduğunuz yöntemdir. Web sitenizdeki reklam alanlarını pazarlayarak bu alanlara belirlediğiniz fiyatlarla reklam alabilirsiniz. Ancak bu yöntemde reklam veren birisini bulmak samanlıkta iğne aramak gibidir. Zira web siteniz yüksek hit değerlerine sahip olmalı ki pazarlama konusunda elinizde bir güç olsun. Bu ilk yöntem bana göre değil başka hangi yöntemler var dediğinizi duyar gibiyiz.

İnternet aleminde neredeyse bütün siteler para kazanma konusunda reklam şirketleri ile yaptıkları yayıncı sözleşmeleri ile kazanç sağlarlar.  Bugünün en büyük reklam veren ve yayıncıyı buluşturan ağı şüphesiz Google Adsense’dir. Hem reklam veren bu hizmeti kullanarak reklamını hedef kitlesine ulaştırabiliyor ve nereye ne kadar para harcadığını görebiliyor. Hem de yayıncılar web sitelerine reklam bulmak için çaba sarf etmek yerine sadece bir kodu sitesine ekleyerek yüzlerce reklam verenin reklamını yayınlayarak para kazanabiliyor.

Peki nasıl kazanıyoruz?

Web sitenize Google Adsense programına kabul edilip kodları eklerseniz tıklamadan ve gösterimden hatırı sayılır bir para kazanırsınız. En azından web siteniz yıllık masraflarını ilk etapta karşılayabilir. Ziyaretçi rakamlarınız yükseldikçe kazandığınız parada aynı oranda yükselecektir. Zira daha çok ziyaretçi daha çok gösterim ve tıklama anlamına geleceğinden kazancınız önemli ölçüde aratacaktır. Sektörde irili ufaklı pek çok reklam platformu bulunuyor. Bunların içinde Adsense’yi ön plana çıkarmamızın nedeni en yüksek tıklama ve gösterim ücret oranlarına sahip olmasından dolayıdır. Zira sektörde bin gösterime 15 kuruş gibi sadece reklamcıya kazandıracak rakamları sağlayan firmalarda vardır. Bu firmalar genelde Adsense programlarına kabul edilmeyen sitelerin mecburi nedenlerle başvurdukları firmalardır.

Adsense’nin bir alternatifi yok mu?

Adsense’nin elbette bir alternatifi bulunuyor. Alternatiflerin başında ülkemizde gösterime para ödeyen Wordegro ve tıklamaya para ödeyen ReklamStore firmaları gösterilebiliriz. Bu firmaların verdiği rakamlar yine diğer merdiven altı olarak tabir edilebilecek şirketlere göre çok daha iyi ve güvenilirdir.

Sadece Reklam göstererek mi para kazanılır?

Tabiki hayır web sitenizde ücretli tanıtım yazıları da yayımlayarak para kazanabilirsiniz. Ayrıca backlink hizmeti de verebilirsiniz ancak bu konuda çok dikkatli olmalısınız. Web sitenizden dış sitelere fazla link çıkışı olursa ileride site kaliteniz ve arama görünürlüğünüzde bu hatanızın zararlarını önemli derecede görürsünüz.

İyi kazançlar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir