Telegram Nedir?

 Telegram Nedir?

Adından çokça bahsettiren Telegram her geçen gün daha fazla merak konusu uyandırıyor.Whatsapp ve Viber gibi uygulamaların açık rakibi olarak kabul edilen Telegoram uygulaması tüm dünya tarafından sıkça kullanılmaya başlamıştır. Peki, Telegram nedir? Biraz bahsedelim.

Telegram Nedir?

Telegram uygulaması Rusyalı PavevDurov aracılığıyla oluşturulan çoklu bir platform desteği veren, gayet güvenilir anlık görüntülü ve sesli mesajlaşma servisi olarak karışımıza çıkıyor. Tam olarak 2013 yılının Ağustos ayı içerisinde kurulan Telegram uygulaması masaüstü ve mobil sistemlerde kullanılabiliyor. Görüntülü ve sesli mesajlaşma uygulaması arasında yer alan Telegram markası geçmişten bugüne baktığımızda 100 milyon insandan fazla insanın kullandığı bir yapım olarak görülebiliyor.

Telegram Uygulamasının Özellikleri

Kaliteli ve güzel görüntülü konuşma uygulamaları arasında adından bahsettiren Telegram uygulamasının özellikleri şunlardır:

  • Gizli sohbet yapma imkânı veriyor.( Bünyesinde bulundurmuş olduğu özel teknoloji ile birlikte Telegramdâhilolmak üzere sizlerin mesajlarını görmeye yetkisi olamaz.)
  • Telefon numarası üzerinden kayıt gerçekleştiriliyor.(Ama telefon numarası sunulmadan kullanıcı adı ile beraber görüşme sağlanabiliyor.)
  • Mesajlaşma özelliği bulut tabanlı olduğu için bütün platform saniyeler içinde sizlere sunulur ve içerik eşleştirmesi gerçekleşir.
  • Sesli ve görüntülü mesaj seçenekleri barındırır.
  • Mesajların üçüncü kişilere iletilme durumu engellenmiştir ve buna Telegram da dâhil olmaktadır.
  • Belirli bir vakit sonrasında mesajların kendi kendine yok olma özelliği bulunuyor. ( Atılan mesajlar belirlenmiş olan sürenin bitmesi ile beraber alıcı ve gönderici cihazlardan otomatik olarak siliniyor.)
  • Son görülme özelliğikapatmaimkânı bulunuyor.
  • Bilgisayardan,masaüstü uygulaması seçeneği sayesinde kullanılma özelliği bulunuyor.
  • Herhangi bir ekran görüntüsü alındığı zaman karşı tarafa bildirim gönderiliyor.

Telegram Ücretli Bir Uygulama Mı?

Tabii ki bu kadar kaliteli bir uygulama karşımıza çıktığında Telegram ücretli mi? sorusu hemen aklımıza geliyor. Çünkü pek çok kaliteli uygulama ücretli olduğundan dolayı Telegram ücreti nedir? Diye düşünmemiz normaldir.Ancak şöyle bir müjde verebiliriz ki Telegram uygulamasıiçin herhangi bir ücret ödeme gerekmiyor.

Bu kadar kaliteli olmasına rağmenücretsiz uygulamalar arasında yer almayı başarıyor.Telegram haberleşme uygulaması olduğu için APP Store ile iOS cihazlara indirilebiliyor ve Google Play sayesinde Android cihazlara da indirilebiliyor.Telegrambir ücretsiz uygulama olarak çok yüksek seviyeli kaliteyi bünyesinde bulunduruyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın