× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Korona virüs salgını sürerken gücüne güç katan Tik Tok, yayından kaldırdığı video sayısını açıklayarak dikkatleri üzerine çekti.

Özellikle gençler ve çocuklar tarafından ilgiyle takip edilen Tik Tok, şeffaf bir rapor yayınlayarak 2020 yılı içinde yayından kaldırdığı içerik sayısını takipçileriyle paylaştı.

2020 yılının ilk dokuz ayında yayından kaldırılan video sayısı 104 milyonu geçerken, geçen yılın aynı döneminde bu sayı 49 milyonla sınırlıydı. Salgın sürecinde insanların kendini ve takipçilerini eğlendirmek için kullandığı videolar, günden belirlemekte de büyük başarı sağladı.

Kullanıcı Güvenliği Ön Planda Tutuluyor! 

Güvenlik sebebiyle yayından kaldırılan video sayısı çok yüksek bulunsa da sisteme yüklenen videoların sadece yüzde birlik kısmını oluşturuyor.

İçerdiği için sakıncalı bulunan içerikler, kullanıcı güvenliği sebebiyle yayından kaldırılıyor. Yasa dışı eylemlerin yanı sıra; intihar, başka bir canlıya zarar verme ve farklı tehlikeli eylemlere yer verilen paylaşımlar kullanıcılardan gelen önerilerle devre dışı bırakılıyor.

Yayından Kaldırılan Videolara Ait İstatistikler

Tik Tok yayından kaldırılan videolara ait istatistiki bilgileri de takipçileriyle paylaştı. Coğrafi konumlarda yayından kaldırılan içerik paylaşımında Hindistan ilk sırada yer alırken liste;

Kusurlu videoların yayından kaldırılmadan önce neredeyse hiç seyredilmediğinin altını çizen yetkililer, kullanıcılar tarafından şikâyet edilerek sistem dışına atılan içeriklerin genel toplam içinde sadece yüzde dörtlük dilimle sınırlı kaldığını belirtiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir