× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

İnternetten para kazanma düşüncesi birçok kullanıcının merak ettiği ve hayalini kurduğu bir konudur. Gelişen teknolojiyle birlikte sosyal mecralardan gelir elde eden insanların sayısı her geçen gün artmaktadır.Youtube, Facebook veya Instagram gibi uygulamalardan kullanıcılar belirli miktarlarda kazançlar elde etmektedir. Hal böyle olunca elbette bu sosyal mecraların kazanç modellerini kullanıcılar araştırmaktadır. Bunlardan birisi de Twitter uygulamasıdır.Twitter’dan para kazanma hayali ise Twitter kullanıcılarının en çok merak ettiği ve yapmak istediği bir çeşit e-kazanç konusudur. Twitter’ın direkt olarak kullanıcılarına yaptığı bir ödeme şu an için söz konusu değildir. Ancak Twitter kullanıcıları, Twitter para kazanma yollarını günümüz için yalnızca dolaylı yollardan bulabilmektedir. Yani Twitter’ın diğer sosyal ağlar gibi video izlenmesine ücret ödeme veya reklam geliri ödeme gibi bir kazanç seçeneği bulunmuyor. Bu dolaylı yollar ise biraz zahmetli ve sabır, azim gerektiriyor.

Referanslı Satış Ortaklığı

Twitter gelir modelleri arasında referanslı satış ortaklığı en bilinen ve verimli olan yöntemdir. Ancak her kullanıcının yapabileceği boyutta bir iş değildir. Çünkü bu yöntemde anlaşılan bir markanın kullanıcıya verdiği link sayesinde satış yapması esastır. Yani takipçi sayısı yüksek kullanıcılar, bir marka ile anlaşıyorlar. Söz konusu marka, kullanıcıya bir link üretiyor. Üretilen linkten alışveriş yapan her kullanıcıdan belirli bir yüzdelik payı marka anlaştığı yüksek takipçili kullanıcıya ödüyor. İnternetten para kazanma yöntemleri arasında bir çok platformda bu yöntemle kazanç sağlamak mümkün. Ancak bu sistemin çıkış noktası ve hala aktif olarak en çok para kazandıran sistem olması Twitter’a aittir. Yapılan anlaşmaya ve kitlenin alışveriş yönelimine bağlı olarak kısa zamanda kazanç sağlamak mümkündür. Bu bağlamda sosyal medya platformlarında takipçi sayısı biraz yüksek olan kullanıcılar, bu yöntemle çok kârlı işlere imza atabiliyor.

Sponsorlu Tweet Paylaşmak

Bu yöntem yine Twitter’da kazanç sağlama adına sıkça kullanılan yöntemlerin başından gelmektedir. Ancak bu yöntemle de yine hatrı sayılır bir kullanıcı sayısına sahip olmak birinci esastır. Sponsor alınan marka veya ürünün bir nevi reklamını yapmak da denebilir. Anlaşılan marka ile belirli şartlar dahilinde sponsorlu tweet veya tweetler atmam internetten para kazanma yöntemlerinden biridir. Bu yolla yine çok yüksek miktarlar kazanmak mümkündür. Bu bağlamda Twitter, sponsorlu tweet paylaşılarak kazanç sağlama da verimli bir platformdur.

Twitter Hesabına Direkt Sponsor Almak

Bu yöntem ilk iki yöntemin en kapsamlısı ve en kazançlı olanıdır. Twitter hesabına direkt olarak bir markanın sponsor olması ile gerçekleşir. Bu markanın ürünlerini veya hizmetini yapılan anlaşmalar dahilinde Twitter’da reklam olarak paylaşılır. Sponsorlar aslında bu tür sosyal mecralar ile yakından ilgilenir. Viral olmuş bir profili kendilerine hedef seçerler ve sponsorluk anlaşmaları için girişimde bulunurlar. İnternetten para kazanma yöntemlerinin en kazançlı olanı elbette sponsor bulamaya dayanır. Çünkü Sponsorluk yöntemi hem marka hem de kullanıcı acısından verimli ve kazandıran bir yöntemdir. Markalar milyonlarca lira bütçeyi her yıl reklam yapmak için ayırır. Ancak yine de televizyon reklamları ile hedef kitlesine ulaşamaz. Bu bağlamda sosyal medya ve dijital platformlar markaların son yıllarda hedef kitlesi haline gelmiştir. Çünkü ulaşmak istedikleri asıl müşteri potansiyeli buradadır. Bunların içerisinde ise Twitter’ınönemi büyüktür. Çünkü Twitter, diğer sosyal ağlara kıyasla yaş ortalaması daha büyük ve ulaşılması hedeflenen kullanıcı kitlesine sahiptir. Bu nedenlemarkalar reklam verirken Twitter’a özellikle dikkat etmektedirler. Müşteri potansiyelini viralyöntemler ile dijital ağlarda bu şekilde pazarlamaktadırlar. İnternetten para kazanma yolu arayan kullanıcılar ise bu yöntemden kolaylıkla fayda sağlamaktadırlar.

E-Ticaret Dükkanı Açarak Para Kazanma

Twitter, son yıllarda e-ticaret alanında faaliyet gösteren ve göstermek isteyen kullanıcılara da kapısını açtı. İnternet üzerinden satış yaparak gelir elde etmek isteyen insanlar, Twitter’a da yoğun bir talep gösterdi. E-ticaret sektöründeki komisyon ve dükkan kiralarından kaçınmak isteyen satıcılar bu tarzdaki sosyal platformlardan ürünlerini listelemeye başladı. Twitter, diğer sosyal medya ağları gibi e-ticaret yapan kullanıcılarından herhangi bir ücret talep etmiyor. Bu da elbette ki kullanıcıları uygulamaya çekmesine olanak sağlıyor. E-ticaret ve dropshipping yapmak isteyen kullanıcılar Twitter’ın kendilerine sunduğu reklam ve tanıtım hizmetinden de yararlanabiliyor. İnternetten para kazanma yolları arayan kullanıcılar için düşük miktarlarda ve Twitter sponsorluğunda reklam ve tanıtım çalışmaları yapma imkanına sahip oluyor. Kullanıcılar, kendi reklam planlaması ve reklam bütçelerini oluşturabiliyor. Yani her kullanıcı düşük miktarlarda da olda kendi ürününü veya hizmetini Twitter kullanıcılarına “sponsorlu” ibaresi bulunan bir tweet ile sunabiliyor. Bu sayede satışlarını arttırma imkanı bulan kullanıcılar, kazançlarını da katlayarak e-ticaret yapmaya devam ediyor.

*Bonus: Twitter Kullanıcısı Nasıl Arttırılır?

Twitter takipçisini arttırmak isteyen kullanıcıların uygulayacağı bazı yöntemler var. Öncelikle Twitter’ın gündemini takip etmek gerekiyor. Çünkü Twitter’da “hashtag” sistemi çok önemli bir sistemdir. Bu hashtagler ile gündemi takip edip, anlamlı ve viral nitelikte olabilecek tweetler atmak gerekiyor.İnternetten para kazanma konusunun Twitter kolunda iş buradan geçiyor. Tanınmış ve sevilen kişilerin attıkları tweetleri “retweet” yapmak bir başka kuraldır. Son dönemde artan komik kullanıcı isimleri de yine takipçi arttırma da önemli bir etkendir. Bunun yanı sıra anlamlı ve viral olabilecek tweetler atmak da yine dikkat çekmeye ve insanların bahsi geçen profili takip etmesinde önemli bir etkiye sahiptir. En önemli bir başka konu ise elbette ki profil fotoğrafıdır. Akılda kalıcı ve pozitif yönlü bir profil fotoğrafı, kullanıcıların dikkatini çeker. Kullanıcıya has ve başka bir yerde görüldüğünde dahi bahsi geçen kullanıcıyı anımsatacak bir profil fotoğrafı son derece önemlidir. İnternetten para kazanma aşamalarının Twitter alanında basit birkaç tavsiye ile takipçi arttırmak böylelikle mümkün olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir